top of page

REGULAMIN FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA


1. DEFINICJE:

Organizator – organizator warsztatów FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA

Uczestnik – osoba uczestnicząca w warsztatach FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA

Kandydat - osoba, która zgłasza się na warsztaty FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA

Nabór uczestników  – publiczne ogłoszenie o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń uczestników na warsztaty FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA.

Formularz zgłoszeniowy – dokument dostępny publicznie na stronie internetowej oraz pod adresem https://forms.gle/EQrPucWpFYGbqsoo9  który wypełnia Kandydat chcący wziąć udział w Naborze Uczestników.

Dni robocze – dni, w których uczestnicy warsztatów i opiekunowie będą pracować nad realizowanymi projektami w ramach FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA.


2. ORGANIZATOR:

Organizatorem warsztatów FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA jest FUNDACJA CUMY, numer KRS: 0000873140 zarejestrowany w Gdańsku, zwana dalej Organizatorem.


3. FORMA WARSZTATÓW


3.1. CEL

Celem warsztatów jest realizacja projektów według 5 paneli warsztatowych, o określonej tematyce, w przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Celem warsztatów jest opracowanie projektów w przestrzeni publicznej lub odpowiedniej jej aranżacji  (meble miejskie, mikroinstalacje, identyfikacja przestrzeni itp.), tak, aby odpowiadały na potrzeby lokalnych społeczności  oraz wpływały pozytywnie na wizerunek Stoczni. Projekt to także forma wsparcia młodych projektantów w budowaniu portfolio, zdobywaniu doświadczenia i nowych umiejętności oraz promowanie ich twórczych osiągnięć.


3.2. FORMULARZ

FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA skierowany jest do studentów i młodych profesjonalistów w dziedzinach projektowych. Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych. Poszczególne osoby składają wnioski o udział w warsztatach pod nazwą Formularz zgłoszeniowy uczestnictwa - PROJEKT STOCZNIA. Maksymalna liczba Uczestników warsztatów to łącznie 40 osób.

.

Każdy uczestnik warsztatów zobowiązuje się zapłacić 100 złotych na pokrycie kosztów związanych z udziałem w warsztatach. Obejmuje to zakwaterowanie od 3 lipca do 12 września 2021 r. w wspólnych pokojach i dwa posiłki dziennie.


3.3. PRZEDMIOT

Tematem warsztatów jest opracowywanie projektów na zadaną tematykę w przestrzeniach publicznych lub ich elementach (meble miejskie, mikroinstalacje, identyfikacja przestrzeni itp.) na potrzeby społeczności lokalnych. Projekt to również forma wsparcia młodych projektantów w budowaniu portfolio, zdobywaniu doświadczenia i nowych umiejętności oraz promowanie ich osiągnięć twórczych oraz czerpanie z wiedzy doświadczonych pracowników branży (Mentorzy i Tutorzy).


3.4. LOKALIZACJE

Warsztaty odbędą się w Gdańsku, na terenie Stoczni Gdańskiej.


3.5. OCENA ZGŁOSZEŃ

Formularze zgłoszeniowe nadesłane w ramach Naboru uczestników są oceniane przez Sąd Konkursowy, tj.FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA wraz z Radą Ekspertów, w skład której wejdą przedstawiciele

SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich) i polscy projektanci,  razem

z przedstawicielem miasta uczestniczącego w programie.

Rekrutacja uczestników warsztatów odbywa się poprzez formularz Google i jest ogłoszona na https://forms.gle/NSn5zHHbk7RJh5Rz6  oraz w kanałach społecznościowych FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA.


3.6. WYBÓR UCZESTNIKÓW

Wybór Uczestników będzie oparty na odpowiedzi na pytanie 6. Formularza zgłoszeniowego uczestnictwa - PROJEKT STOCZNIA. Pod uwagę będa brane następujące kryteria:


○ Czy wyjaśniłeś główną ideę swojego projektu?

○ Czy twój projekt odnosi się do tematu warsztatów?

○ Czy to oryginalny pomysł?

○ Czy projekt rozwiązuje problem?

○ Czy zaproponowałeś rozwiązanie?

○ Czy wnosi oryginalny wkład?

○ Czy Twój projekt dotyczy społeczności lokalnej?

○ Czy projekt pasuje/sympatyzuje z lokalnym kontekstem?

○ Czy pomyślałeś o wpływie swojego projektu na środowisko (wykorzystanie materiałów i

techniki)?

○ Czy brałeś pod uwagę trwałość projektu?

○ Czy przeanalizowałeś możliwość realizacji projektu? (budowa)

○ Czy zaplanowałeś ogólny koszt swojego projektu?


Organizator poinformuje kandydatów o wynikach drogą mailową, maksymalnie w

7 dni od daty ostatniego posiedzenia Jury.


4. HARMONOGRAM

20.08-28.08.2021 - Nabór wniosków o projekt na warsztaty FESTIWAL MAŁEJ ARCHITEKTURY - PROJEKT STOCZNIA odbywa się w terminie ogłoszonym przez organizatora na stronie internetowej. Ogłoszenie rekrutacyjne zawiera: termin składania wniosków, tematy projektowe, formularz zgłoszeniowy. Niniejszy regulamin stanowi załącznik do ogłoszenia. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu trwania Naboru kandydatów i przesunięcia terminu ogłoszenia wybranych uczestników.


5. WARSZTATY

Warsztaty odbędą się od 4 września 2021 do 12 września 2021.


Organizator zapewnia uczestnikom:

● zakwaterowanie we wspólnych mieszanych salach szkolnych podczas warsztatów oraz

prezentacje projektu końcowego,

● posiłki: śniadania i obiadokolacje,

● animowanie działań ze społecznością lokalną, przedstawicielami samorządów i

kreatywnego i akademickiego środowiska wraz z zapewnieniem zasobów niezbędnych do jego realizacji,

● materiały edukacyjne zgodne z tematyką Warsztatów, przygotowana przestrzeń do pracy

i wsparcie zespołu organizacyjnego,

● wsparcie merytoryczne przedstawicieli Mentorów i Tutorów,


Wykwalifikowani opiekunowie i uczestnicy zobowiązują się do:

● aktywnego udziału w zajęciach organizowanych przez Organizatora w związku z

realizacji projektu, szczególnie w pracach nad projektami i wydarzeniami towarzyszącymi np jako debaty, pokazy itp.,

● udzielenia Fundacji CUMY i SARP Oddział Wybrzeże w Gdańsku  niewyłącznej licencji na korzystanie z praw autorskich do opracowany projekt na potrzeby jego realizacji i promocji,

● współpracy w zakresie promocji projektu i jego wyników w mediach tradycyjnych i elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych


  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy (pieniądze, kosztowności itp.) pozostawione przez Uczestników i Opiekunów na Warsztatach.

  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody (w miejscu pracy i zakwaterowaniu) spowodowane przez Uczestników.

  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za problemy zdrowotne/wypadki itp.

Własne ubezpieczenie jest obowiązkowe. 

  • Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania postanowień Regulaminu i przestrzegania instrukcji Tutorów, Mentorów oraz przedstawicieli Organizatora.

  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku nieprzestrzeganie Regulaminu i zaleceń Organizatorów


6. PROCEDURA SKŁADANIA I OCENY WNIOSKÓW

Uczestnicy są rekrutowani poprzez przesłanie wpisu w Formularzu zgłoszeniowym. Wnioski mogą składać osoby pełnoletnie, zainteresowane tematyką projektową, w szczególności studenci i absolwenci kierunków, artystycznych i projektowych. 


Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie https://forms.gle/VcVRzQgXmpp1pr7M7


Niezbędne elementy aplikacji to:

● imiona i nazwisko,

● informacje o wykształceniu: kierunek studiów i nazwa uczelni, etap studiów (1.

rok, drugi rok itd.),

● dane kontaktowe uczestników: numery telefonów i adresy e-mail,

● preferencje dotyczące żywienia oraz zakwaterowania,

● odpowiedź na pytanie rekrutacyjne


Wypełniając formularz zgłoszeniowy Kandydat oświadcza, że:


● Odpowiedzi na pytania w Formularzu zostały utworzone samodzielnie

● Dane osobowe i kontaktowe podane w formularzu są prawdziwe.


Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji zgłoszeń niespełniających kryteriów selekcji.


7. RODO

Wszystkie informacje, które gromadzi Organizator, czy to poprzez rejestrację, zgłoszenia, pliki danych online, pliki cookies lub za pomocą innych środków nie są wykorzystywane w sposób zakłócający prywatność uczestnika. Dane osobowe są wykorzystywane do celów administracyjnych wydarzenia. Wszystkie dane przesłane przez uczestników są zatem dostępne; publikowane, edytowane i wykorzystywane w jakikolwiek sposób tego wymaga Organizator. Dane osobowe zbierane podczas rejestracji będą zawierać imię i nazwisko uczestnika, adres e-mail adres, nazwę szkoły. Rejestrując się wyrażasz zgodę na Warunki użytkowania danych. Dane osobowe/zespołowe mogą być wykorzystywane do informowania uczestników o warsztatach i zajęciach. Możemy udostępniać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz adres e-mail kandydatów naszym partnerom. Możemy również udostępniać dane osobowe uczestników naszym sponsorom. Jeśli chcesz poprosić o sprawdzenie, poprawienie, ograniczenie lub usunięcie posiadanych danych osobowych wcześniej przekazanych, możesz skontaktować się z nami przez e-mail:  f.a.stocznia@gmail.com


8. INNE POSTANOWIENIA REGULAMINU

Złożenie wniosku w Naborze uczestników na warsztaty oznacza akceptacja postanowień niniejszego Regulaminu. Organizator zastrzega sobie wyłączne prawo do zmiany niniejszego regulaminu. Wszelkie kwestie nieujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga Organizator.


W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem f.a.stocznia@gmail.com lub numerem telefonu 790 739 493

Regulamin: Tekst
bottom of page